Reportáže akcí

Filtrování obsahu

15.02.2019 - 17.02.2019
logo
07.02.2019 - 10.02.2019
Nahled

Tento víkend jsme si prodloužily o jeden den, díky jarním prázdninám a vyrazily na Slovensko do Dolní Tížiny. Ve čtvrtek, když jsme dorazily do klubovny skautů ze 111. Zboru Úsmev, tak jsme se ubytovaly, zahrály jsme si hru, kdy jsme poznávaly různé zvuky, skládaly básně, zapátraly v paměti po písničkách, které mají slova jako: les, voda, láska a kůň, pak jsme procvičily matiku a dlouho jsme si povídaly. V pátek jsme si udělaly rozcvičku ve spacácích a vyrazily do Strečna na hrad, který byl bohužel zavřený, i tak jsme si to vynahradily chůzí na rozhlednu Špicak, kde byl nádherný výhled. Když jsme se vrátily, daly jsme si večeři a naučily se spousty Slovenských slov, postavily jsme věž ze špaget a šly spát. V sobotu jsme se pro změnu rozcvičily zvířaty a to hrou - Umí prase létat? A vyšly jsme na Suchý. Po 6 hodinách chůze, zabloudění, únavy a hladu jsme konečně došly na chatu pod Suchým, kde jsme si daly pozdní oběd a vyrazily po lepší cestě dolů. Došly jsme do klubovny sice po tmě, ale naštěstí všechny v pořádku. V neděli jsme už akorát pouklizely, udělaly si jídlo a vyrazily na cesty domů. Celá výprava se povedla. Několikrát jsme i využily lopatky nebo igelit na sjíždění kopce. Ps: holky na první fotce nemají zastrčený kroj, protože už jsme byly delší dobu na chatě, tak měly už lážo plážo styl :D 

 

zúčastnily se: Kiki, Žužla, Schodík, Liška, Malina, Hřebíček, Ovečka, Trdelník, Beruška, Šmoulinka, Elis a Bebe

Nahled

Páteční pololetní volno jsme strávily dobrými skutky.  Od klubovny jsme šly pěšky 12 km na Haldu Emu a po cestě jsme splnily spousty dobrých skutků. Na Haldě jsme si zahrály e-mail a po cestě zpět Moskomora a Sponku.

26.01.2019 - 26.01.2019
Nahled

Uf, dneska byl náročný den. Ráno u klubovny na holky čekala šifra s dopisem od Foglara a obálky s kousky map, které je dovedly na 5 míst v Ostravě, kde vždy dostaly kousek papíru. Když papírky slozily, byl to portrét právě Foglara, kde z druhé strany měly další vzkaz o tom, ze se mají vydat do Haje ve Slezsku. Tam vzaly dalsi kus nápovědy a vydaly se do Frýdku - Místku k zámku. Zde musely odpovědět na otázky tykajici se Foglara. Když to splnily správně, vyšlo jim slovo, kam se mají dostat a dokončit etapu. Když jsme čekaly ještě na poslední skupinku, zahrály jsme si par her, byly si prohlédnout zámek a ochutnaly zámeckou cukrárnu. Byl to den plný zážitku, mrznutí a velkého boje o první místo! 

1. Jablka 

2. Jahody 

3. Banáni

 

zúčastnily se: Kiki, Čert, Žužla, Ufona, Hřebíček, Dájinka, Liška, Bahínko, Elis, Malina, Ovečka, Kló, Schodík, Cukřík a Trdelník

Nahled

Deskovky! ? Zahrály jsme si Ligretto, dostihy a sázky, hru s obchodem, zvukové pexeso, scrabble a krycí jmnéna, bylo to moc fajn odpoledne :)

 

zucastnily se: Kiki, Žužla, Malina, Hřebíček, Liška, Ovečka, Cukřík, Nicky, Bebe, Elis, Kló, Beruška, Trdelník, Bahínko, Dajinka

11.01.2019 - 13.01.2019
Nahled

Celý víkend jsme strávily na skautské chatě Vanaivan v Kopřivnici. Tento víkend jsme hrály tolik her, že už si ani nevzpomínám co všechno. Ale takové větší hry jako  živý Packmen, sbírání kartiček své barvy, hádání písniček, šifrovací štafeta, hadání čísel, speciální obíhana, terapeut a spoustu dalšího, taky jsme si udělaly výborné jídlo a prohlídly si zriceninu hradu Šostýn. 

Nahled

 

Nový rok jsme započaly dobrým skutkem a to tak, že jsme šli dělat každoroční Tříkrálovou sbírku. Tento rok jsme nešly do Staré Bělé, ale do Zábřehu. Udělaly jsme 5 skupinek a vybraly dost penízku na pomoc do hospiců, bezdomovcům, sociálně slabším rodinám aj.

 

zúčastnily se: Kiki, Cukřík, Nicky, Žužla, Andílek, Elis, Čert, Dája, Terezka, Ovečka, Malina, Hřebíček, Schodík, Liška, Ďáblík

Nahled

Dneska jsme v klubovně zapálili svíčky betlémským světýlkem, rozdaly si dárečky, šly do domova důchodců zazpívat pár koled a předat Betlémské světýlko. Po návštěvě DD jsme hrály nové deskové hry a udělaly si oběd. Po obědě se zahrála pantomima a šlo se domu 

14.12.2018 - 16.12.2018
Nahled

O víkendu jsme jeli s celým střediskem na vánoční výpravu do Hodoňovic. Cestou tam i zpátky jsme jeli autobusem, který řídil náš střediskový vedoucí - Vědec. 
Jelikož vlčat a světlušek stále jen přibývá, tak jsme páteční večer strávili hraním seznamovacích a jiných her. V sobotu dopoledne jsme přichystali velkou hru, kdy týmy po 3 (1 vlče/světluška, 1 Pomněnka, 1 skaut) měly za úkol najít 10 dárečků od Ježíška. Odpoledne jsme pak s holkama udělaly další etapu, tentokrát na K. J. Erbena, kterou opět vyhrály Jahody. Po etapě a štědrovečerní večeři se udělovaly Březové lístky. Tento rok je obdrželo dost členů i vedoucích - 1. stupeň: Žužla, Schodík, Malina, Liška, Ovečka, Hřebíček, Kostík, Veverka; 2. stupeň: Smíchus; 3. stupeň: Kiki, Čert, Arašíd a 4. stupeň: Vědec. Zbytek večera jsme si rozdali PFka, hráli scénky na téma Hvězdice, hráli na kytaru, zpívali a jedli cukroví. V neděli jsme si stihli zahrát ještě pár her, pouklízeli jsme celou chatu, najedli se a jeli autobusem domů.

Jelikož jsme si na výpravě popřáli krásné Vánoce, tak je teď přejeme i vám všem. Přejeme vám krásně prožité Vánoce, plné klidu a pohody a všechno nejlepší v roce 2019, hlavně zdraví! 

 

Fotky z výpravy : https://43divcioddil.rajce.idnes.cz/Vanocni_vyprava_2018/#

Nahled

V pátek jsme navštívily v centru Ostravy muzeum hraček a po té jsme si prošly vánoční trhy, které jsme si mohly lepe prohlédnout než minuly týden. 

Nahled

První adventní neděli jsme strávily na bazéně v Porubě a po té se jsme šly na rozsvícení Vánočního stromečku v centru Ostravy.

 

zúčastnily se: Kiki, Žužla, Křeček, Andílek, Trdelník, Elis, Barča, Veverka, Nicky

23.11.2018 - 25.11.2018
logo
16.11.2018
Nahled

V pátek jsme byly společně v kině na Fantastickè zvířata dvě a až na neposedné publikum jsme si film moc užily. :) 

 

zúčastnili se: Kiki, Vědec, Čert, Malina, Hřebíček, Ovečka, Liška, Schodík, Terezka, Já, Drujda, Elis, Andílek, Kló, Trdelník a Nicky.