Reportáže akcí

Filtrování obsahu

02.12.2016
Nahled

Odpoledne v pátek jsme se sešly a poslechly si koncert od Klárky a jeji kamarádky Helči, které hrály na housle a kytaru se zpěvem z vlastní tvorby . holky hrály anglicky i česky . U toho jsme se všechny občerstvily a užily si krasne páteční odpoledne . 

Nahled

Tento vikend jsme se vydaly s holkama do vesnice Tichá blízko Frenštátu pod Radhoštěm, kde jsme spaly v takove malé chatě, která se holkám moc líbila. V pátek jsme dojely večer , vybalily se a hrály různé hry jako městečko Palermo a různé hry na psaní- příběhy , typovaní a jiné. 

V sobotu ráno se holky vydaly hledat poklad pomocí vyměňování. Na prvním místě byla loď Bludných Holanďan se svým pokladem knížkou a plyšákem. Na druhém místě byla Černá Perla s cyklistickými brýlemi a třetí místo obsadila loď Pomsta královny Anny se svým celerem. Po obědě jsme se vydaly na procházku Tichou, kolem kapliček přes les, zahraly jsme si Buldoka a trojnožku a vracely se pomalu zpátky, zastavily jsme se u mostu kde si 3 pomněnky udělaly skaustky slib a 2 pomnenky světluškovsky slib. Po té jsme se vydaly do chaty, kde jsme hrály hry jako je e-mail nebo mrkaci vrahové, molekuly, či polibek smrti , večer nechybělo městečko Palermo a šlo se spat.

Ráno po krupicové kaši jsme se všichni sbalily , uklidily chatku a vydaly se na zastávku , kde pro nás přijel autobus a jely jsme domu . 

:) fotky z výpravy : http://43divcioddil.rajce.idnes.cz/Vyprava_do_Tiche/

Nahled

Dneska jsme byly jako každy rok na dnu deskovych her na ZŠ Bulharské v Porubě , kde jsme hrály hru s podpisy a po té si užily celý sobotní zimní den při hrách, naučily se nové hry a zahraly i známe , které nás baví , jako například Střelené kachny, duch nebo legretto 

Nahled

Policie díky svým tajným informátorům zjistila, že se v našem městě objeví mezinárodní gang lupičů obrazů. Tomuto gangu se podařilo odcizit několik vzácných obrazů v různých světových galeriích. V našem městě mají některé z obrazů prodat překupníkům. Je jim v tom potřeba zabránit, aby se obrazy, které tvoří světové kulturní dědictví, nezničily.

V Hrabové se sešlo téměř 40 skautů a skautek, kteří vytvořili 7 družin, které pátraly po ukradeném obrazu holandského malíře Pitera Bruegela. Nejprve bylo potřeba najít informace o šéfovi gangu zlodějů a vyluštit šifru. Hlavním úkolem bylo chytit člověka přenášející obraz.

Výsledky hry: 1. Medvědi+hosté, 2. Princezy Konipásky, 3. Pomněnky 3, 4. Bobři, 5. Pomněnky 1, 6. Rysi, 7. Pomněnky 2

07.11.2016 - 07.11.2016
logo

Byly jsme na chytě v Bystřici, kde jsme si užívali prodlouženého víkendu, se staršíma holkama.
Holky plnily nové skautské ukoly-nové šifry, stopy zvířat, rostliny, apod. Jelikož né uplně nám počasí přálo, tak jsme hráli karty, dělali jídlo a hráli schovku v malém spacím pokoji, výpravu jsme si náramě užili :)

07.11.2016 - 07.11.2016
logo
04.11.2016
logo
Nahled

Jako každý rok, tak i tento se konal již 3. ročník -  Sběr odpadků Bělského lesa. Je neuvěřitelné kolik odpadků se v přírodě najde, a tak jsme se rozhodli udělat dobrý skutek a pomoct přírodě. Nasbíral se plný kontejner, přišlo hodně skautů i s rodiči i rodiny, které chtěly pomoct. V lese se našlo plno zvláštních věcí jako například pračka, střecha, židličky nebo matrace, ale taky plno obalu od jídel a zbytky cigaret, což je drobnost, na kterou by si měli dávat pozor všichni, protože košů je všude okolo hodně.

Na závěr chci říct, že se akce moc povedla a děkuji všem co přišli a pomohli, tak za rok ahoj ?

logo
Na Lysou horu jsme šly z Ostravice. Cestou nahoru jsme hrály Štronzo jenom s jinými úkoly (kolotoč, kachničky, vojáci, medvědi). A zároveň jsme po dvojicích vymýšlely příběh na téma Piráti a žirafy nebo Piráti a zima nebo Piráti a skauti. Skoro u vrcholu jsme narazily i na sníh a tak se přidala i koulovačka. Nahoře jsme si v nově udělané jídelně a restauraci daly teplé jídlo. Po jídle jsme se šly vyfotit u vrcholku k hladícímu místu a vydaly jsme se zpátky na vlak. cestou dolů jsme hrály Change, kdy jsme si vyměňovaly věci. Vlak jsme stihly všichni až na Žužlu, Šušu a Ufonu, takže na ně Čertice musela počkat a jely pozdějším. Ve vlaku jsme si řekly naše příběhy a šťastně se vrátily domů.
30.09.2016 - 02.10.2016
logo
logo
Vyrazily jsme ráno od klubovny na kolech směr Štěrkovna. Dorazily jsme na místo, najedly jsme se, zahrály hry a podívaly se po okolí. Ke klubovně jsme se vrátily všichni unavení, ale v pořádku.
17.09.2016
logo
Jako každý rok, tak i letos jsme se jely podívat na přehlídku různých letadel, helikoptér, tanků a dalších vozidel na Mošnov. Nechyběla ani připravená show, ale kvůli špatného počasí jsme se museli vrátit dříve.