Reportáže akcí

Filtrování obsahu

logo

Ve čtvrtek jsme se sešly u snídaně. Byla na výběr buď sladká nebo slaná, většina holek si vybrala tu sladkou variantu a to toustový chleba s nutellou a ovocem. Po snídaně měly holky etapu na dašího spisovatele a to na Karla Čapka a jeho Válku s mloky. Nakonec vyhráli Banáni, i kžyž měli pouze jednoho zástupce družinky. 2. Jahody a 3. Jablka. Pak jsme se vrhly na úklid celé klubovny, chotby a koupelen. Po úklidu jsme nakreslily něco na výzdobu klubovny a šly domů.

12.04.2019 - 14.04.2019
logo
Nahled

Dnes i za nepříznivého počasí, si holky vyzkoušely cvičný Svojsíkův závod, který je čeká 4.5. Některé skupinky byly moc šikovné, jiné méně, ale mají ještě čas všechno natrénovat. #pomnenky1 #pomnenky2 #pomnenky3

29.03.2019 - 31.03.2019
logo
logo

V sobotu ráno jsme se sešli na nádraží Svinov a vydali se do Lipníku nad Bečvou, kde na nás už čekali starší z dívčího a chlapeckého oddílu. Po příchodu Šipek jsme si dali velký nástup a rozřadili se do dvou skupin (resp. právnických kanceláří), které obhajovaly či žalovaly Morenu Zimovou za dlouhou a ukrutnou zimu.

Cestou na náměstí v Lipníku jsme měli za úkol směnit papíry za „něco cennějšího” a tím si na svou stranu přiklonit bachaře. Dále přímo na náměstí jsme měli získat co nejvíce podpisů kolemjdoucích.

Poté jsme vykročili vstříc Helfštýnu a na první zastávce jsme hráli malou bojovku, kdy jsme získávali nazpět svého člena kanceláře do předem určeného místa a aby to nebylo tak lehké, každý právník měl liščí ocásek. Taky jsme si dali golfový turnaj v jednom z prestižních lipnických klubů na louce a při cestě na další zastávku jsme měli sestavit krátkou scénku, která obhajovala své stanovisko v kauze Moreny Zimové.

Po scénkách jsme měli soudcům připravit večeři a dále jsme už stoupali přímo na Helfštýn, kde se semlela finální bitva v soudním procesu paní Zimy. Poslední soutěž byla štafeta s papírky, které jsme sbírali ve dvojicích. Předem se nevědělo, jaká barva má jakou hodnotu, a tak jsme se výsledky dověděli až na poslední chvíli, ostatně jako u všech předchozích soutěží celé výpravy.

Soud na základě doložených důkazů rozhodl Morenu Zimovou pro letošní rok osvobodit, ale bohužel osud tomu tak nechtěl a zcela náhodný kolemjdoucí nám obžalovanou odhodil z útesu. Tím jsme se zbavili Zimy a již usmířené kanceláře se rozhodly vrátit zpět na nádraží s doplňkovou hrou Nálet a vlakem zpět do Ostravy.

Preclík

15.03.2019 - 16.03.2019
logo
Nahled

Včera jsme byly na výstavě ve světě techniky na Tělo a technika. Vyzkoušely jsme si jaké to je být na vozíčku, nevidomý nebo hluší. Bylo to velmi poučné, ale i zábavné. 

 

Zúčastnily se: Kiki, Žužla, Čert, Ufča, Elis, Andílek, Schodík, Nicky, Trdelník

Nahled

Dnes jsme se byly podívat v Ostravském útulku, kde nás milá paní provedla. Byly jsme se podívat, kde se pejskum pere, kde jsou ošetřování a kde se jim sbírají dobrůtky. Samozřejmě jsme viděly i pejsky a některé jsme si mohly i pohladit. Teď je v útulku kolem 60 pejsků, někdy jich tam je i 160.. krásně se tam o pejsky starají, ale nehnahradí jim to domov, takže pokud přemýšlíte o pejskovi, tak se tam zajděte podívat a určitě si nějakého hned zamilujete. Bylo to velmi zajímavé a poučné. Budeme teď sbírat psí piškoty a až jich bude dost, zaneseme jim to tam :) 

 

zúčastnily se; Kiki, Čert, Žužla, Bebe, Šmoulinka, Kló, Schodík, Elis a Andílek 

Nahled

Dnešní výprava ke Zbujovi, byla sice v menším počtu, se zavřenou hospůdkou a s celkem velkou zimou, ale i tak jsme si to náramě užily. Holky měly další etapu, tentokrat na Shakespeara. Zahrály jsme si fackovanou, příběh na jedno písmeno, nebo dotkni se. Na konci výpravy jsme si daly polévku a vyhrály v automatu bonbóny. 

 

1. Místo - Jahody 

2. Místo- Banáni

3. Místo- Jablka 

 

zúčastnily se: Kiki, Žužla, Nicky, Elis, Trdelník, Kló, Beruška 

 

a Judas 

15.02.2019 - 17.02.2019
logo
07.02.2019 - 10.02.2019
Nahled

Tento víkend jsme si prodloužily o jeden den, díky jarním prázdninám a vyrazily na Slovensko do Dolní Tížiny. Ve čtvrtek, když jsme dorazily do klubovny skautů ze 111. Zboru Úsmev, tak jsme se ubytovaly, zahrály jsme si hru, kdy jsme poznávaly různé zvuky, skládaly básně, zapátraly v paměti po písničkách, které mají slova jako: les, voda, láska a kůň, pak jsme procvičily matiku a dlouho jsme si povídaly. V pátek jsme si udělaly rozcvičku ve spacácích a vyrazily do Strečna na hrad, který byl bohužel zavřený, i tak jsme si to vynahradily chůzí na rozhlednu Špicak, kde byl nádherný výhled. Když jsme se vrátily, daly jsme si večeři a naučily se spousty Slovenských slov, postavily jsme věž ze špaget a šly spát. V sobotu jsme se pro změnu rozcvičily zvířaty a to hrou - Umí prase létat? A vyšly jsme na Suchý. Po 6 hodinách chůze, zabloudění, únavy a hladu jsme konečně došly na chatu pod Suchým, kde jsme si daly pozdní oběd a vyrazily po lepší cestě dolů. Došly jsme do klubovny sice po tmě, ale naštěstí všechny v pořádku. V neděli jsme už akorát pouklizely, udělaly si jídlo a vyrazily na cesty domů. Celá výprava se povedla. Několikrát jsme i využily lopatky nebo igelit na sjíždění kopce. Ps: holky na první fotce nemají zastrčený kroj, protože už jsme byly delší dobu na chatě, tak měly už lážo plážo styl :D 

 

zúčastnily se: Kiki, Žužla, Schodík, Liška, Malina, Hřebíček, Ovečka, Trdelník, Beruška, Šmoulinka, Elis a Bebe

Nahled

Páteční pololetní volno jsme strávily dobrými skutky.  Od klubovny jsme šly pěšky 12 km na Haldu Emu a po cestě jsme splnily spousty dobrých skutků. Na Haldě jsme si zahrály e-mail a po cestě zpět Moskomora a Sponku.

26.01.2019 - 26.01.2019
Nahled

Uf, dneska byl náročný den. Ráno u klubovny na holky čekala šifra s dopisem od Foglara a obálky s kousky map, které je dovedly na 5 míst v Ostravě, kde vždy dostaly kousek papíru. Když papírky slozily, byl to portrét právě Foglara, kde z druhé strany měly další vzkaz o tom, ze se mají vydat do Haje ve Slezsku. Tam vzaly dalsi kus nápovědy a vydaly se do Frýdku - Místku k zámku. Zde musely odpovědět na otázky tykajici se Foglara. Když to splnily správně, vyšlo jim slovo, kam se mají dostat a dokončit etapu. Když jsme čekaly ještě na poslední skupinku, zahrály jsme si par her, byly si prohlédnout zámek a ochutnaly zámeckou cukrárnu. Byl to den plný zážitku, mrznutí a velkého boje o první místo! 

1. Jablka 

2. Jahody 

3. Banáni

 

zúčastnily se: Kiki, Čert, Žužla, Ufona, Hřebíček, Dájinka, Liška, Bahínko, Elis, Malina, Ovečka, Kló, Schodík, Cukřík a Trdelník

Nahled

Deskovky! ? Zahrály jsme si Ligretto, dostihy a sázky, hru s obchodem, zvukové pexeso, scrabble a krycí jmnéna, bylo to moc fajn odpoledne :)

 

zucastnily se: Kiki, Žužla, Malina, Hřebíček, Liška, Ovečka, Cukřík, Nicky, Bebe, Elis, Kló, Beruška, Trdelník, Bahínko, Dajinka