Reportáže akcí

Filtrování obsahu

09.10.2009
logo
02.10.2009 - 04.10.2009
logo
25.09.2009 - 27.09.2009
logo
logo
Ráno jsme se sešli v 9 hodin u klubovny v přijatelném počtu(5 členek a 6 vedoucích). Věrka holkám vysvětlila pravidla dnešní etapové hry,které mělo téma „Popelka“.Úkolem holek bylo zjistit komu patří bota, kterou v klubovně dostaly,pomocí různých indicií. Po 15-ti minutách doufání,že ještě někdo přijde,jsme se rozhodli,že teda vyrazíme směr Polanka. Počasí vypadalo nadějně a tak jsme šli.Kolem zastávky Kino Luna jsme sešli dolů mezi rodinné domky a dále po lesní stezce.Na první louce jsme si zahráli Boj o míč a dali si „snídani“.Hry se zúčastnili všichni až na Věrku,které toho rána nebylo nejlépe a Angi,která se oblékla do slušného a tudíž nemohla hrát.Když už nikdo neměl prázdný žaludek,dali jsme holkám první indicii a pokračovali po stezce.Cestou jsme hráli hru Kolíček.Smyslem hry bylo předávat si prádelní kolíček nenápadně mezi sebou.V libovolné chvíli někdo z vedení zavolal „STOP“,kdo měl kolíček u sebe dostal trestný bod a Česnek mu na ruku nakreslil trestný křížek.V těchto chvílích jsme rozdávali i indicie. Další zastávku jsme si udělali až skoro u Odry. Tentokrát jsme si zahráli hru „Buldog“. Nejrychlejší,nejhbitější a nejodolnější sardinkou se stal Vasil a tudíž vyhrál. Cesta pokračovala přes Odru a do CHKO Poodří.Hned za mostem přes řeku jsme potkali 2 koně,ze kterých šel trochu strach.O pár set metrů dál jsme na rybníce uviděli obrovské množství labutí,které se holkám moc líbily a tak jsme si u nich dali pauzu na jídlo.Když jsme prošli skrz Poodří objevili jsme se v Jistebníku přímo na nádraží.Na jednu stranu nás potěšil náš skvělý čas,za který jsme to ušli,ale na druhou jsme byli lehce otráveni dvou hodinovým čekáním na vlak.Náladu jsme si ovšem zkazit nenechali a proto jsme se zabavili několika hrami.Po usilovném přemýšlení pondělní družinka správně uhodla,že Popelkou byla Angi. Protože nástupiště bylo zavřené,zjistili jsme si cenu jízdenky a za zbylé peníze koupili holkám nanuk.Dvě hodiny uběhly jako voda a vlak stál na kolejích před námi.Nastoupili jsme a během chvilky jsme už museli vystupovat na Svinově,odkud nám krásně navazovala tramvaj ke klubovně,kde byl rozchod.
logo
Jako první akci pro více oddílů v novém skautském roce jsme udělali turnaj ve frisbee, který se konal na hřišti ZŠ Mitušova 16. Tato akce byla otevřená, mohl se jí zúčastnit kterýkoli oddíl, ale vzhledem k nepřízni počasí se jí nakonec účastnili jen oddíly našeho střediska. Ostatně počasí bylo asi největším nepřítelem celé akce, hned několikrát to vypadalo, že se opravdu silně rozprší a my budeme muset akci zrušit, ale nakonec k nám zůstala příroda milostivá a akce mohla bez problémů proběhnout. Z příchozích jsme tedy vytvořili šest soutěžních týmů, vysvětlili jsme pravidla frisbee a turnaj mohl začít. Hrálo se celé dopoledne a o líté souboje, téměř až akrobatické nebo artistické kousky hráčů a hlavně nadšení ze hry nebyla nouze. Vítězným týmem se nakonec stalo družstvo ve složení: Libuše, Valdez, Dušan, Sam Ale odměněny (i když různě) byly všechny týmy, a tak jsme si získanými sladkostmi osladili to zamračené sobotní dopoledne a vydali jsme se domů.
logo
Na první hru etapovky 'Pohádkový les' jsme měli sraz v 16:00 u klubovny.Holky měly být co nejvíce oblečeny do červena, aby tak co nejlépe zapadly do role Karkulky. Po chvilce, když jim Věrka vysvětlila co a jak se vydaly do lesa za babičkou. Cestou holky sbíraly jidlo a pití, které jsme tam předem nachystali. Aby cesta k babiče Angi nebyla tak jednoduchá, musely se holky dostat přes vlky. Česneka, Lvíče a Corny, kteří je vybíjeli puckama. Jejich úkolem bylo donést určitý počet babiččiných životů, aniž by je vlci zasáhli. Holky se činily a nakonec vyhrála družinka z pondělís hojnou účastí, oproti čtvrtku, kde měla zastoupení pouze Včelka. I tak si ale myslím že to bylo příjemně ztrávené páteční odpoledne. Cestou ke kluboně jsme si zahráli Štronzo. U klubovny jsme si etapovku vyhodnotily a pak šli domů.
28.08.2009 - 30.09.2009
logo
18.07.2009 - 01.08.2009
logo
04.07.2009 - 18.07.2009
logo
19.06.2009 - 21.06.2009
logo
14.06.2009 - 21.06.2009
logo
12.06.2009
logo